ФК СМЕДЕРЕВО (ИПАК) ПОЧЕО СА ПРИПРЕМАМА ЗА НОВУ СЕЗОНУ
Одлука ФСС да се ФК Смедерево остави у трећем степену такмичења обрадовала је већину љубитеља фудбала у Смедереву. Првобитна одлука којом је ФК Смедерево из Српске лиге послато у Подунавску окружну лигу, била је сигнал већини првотимаца да потражи нову средину. То је један од кључних разлога што је сада пред стручним штабом овог клуба и тренером Милорадом Зечевићем деликатан задатак – формирање тима.
– Остали смо скоро без 80 посто играча. Већина је после првобитне одлуке потажила нову средину. Од староседелаца остали су само Васић, Милосављевић, Станић, Ивић и Дељанин. Зато смо у великом проблему. Почели смо касније са припремама, а и досадашњи ток углавном пролази у испитивању квалитета играча који би да бране боје Смедерева. Ипак, најбитније је да смо остали у лиги. Очекујем да ће све бити јасније после Скупштине клуба када ће бити изабрано ново рукободство ФК Смедерево – нада се тренер Смедереваца Милорад Зечевић.
Имајући у виду тренутну ситуацију, Зечевић сматра да није реално да се обезбеде средства за припреме ван Смедерева. У циљу што бржег и формирања тима квалитетног за надметање у Српској лиги група Запад, у плану је одигравање што већег броја контролних утакмица. Прва је на програму већ у недељу када ће Смедеревци одмерити снаге са Грочанима.
