ОДБОЈКАШИЦЕ СМЕДЕРЕВА СЛАВИЛЕ НА ГОСТОВАЊУ У БЕОГРАДУ

Смедеревке су одлично стартовале у првенству Прве лиге Србије. Везале су три узастопна тријумфа и у једном тренутку осамиле су се на челу табеле. Нажалост, уследиле су повреде кључних играчица што је резултирало слабијим партијама у четвртом и петом колу када су поражене од Београда и Уба. Већ је шесто коло и окршај са одличном екипом ФОК из Новог Сада, који су гошће решиле уз доста среће у петом сету, најавило боље игре смедеревских одбојкашица.
Боља игра и резултат стигли су у седмом колу на гостовању у Београду. Смедеревке су одлично отвориле утакмицу и релативно лако резултатом 25:18 добиле први сет. Опуштање екипе Синише Живака, домаће обојкашице су уз добру игру у пољу искористиле да експресно стигну до изједначења у сетовима. Када су у трећем сету повеле са 20:18 изгледало је да ће доћи до преокрета. Тада је на сервис стала искусна Милена Настић и са неколико одличних сервиса, уз одличну игру на мрежи допринела је да Смедеревке поведу са 2:1 у сетовима (25:21). Младе одбојкашице Роде после преокрета у трећем сету нису имале снаге да се врате у меч и екипа Синише Живака је рутинском игром стигла до победе од 3:1 и вредна три бода са којима су се Смедеревке попеле на пето место на табели.
У наредном колу одбојкашице Смедерева дочекују екипу Омладинац из Нових Бановаца.