РАДИНЧАНКЕ У ДЕРБИЈУ ОСМОГ КОЛА ПРВЕ ЛИГЕ ЦЕНТАР ДЕКЛАСИРАЛЕ ЕКИПУ МЕТАЛЦА

Утакмица Млади радник – Металац требало је да буде дерби осмог кола Прве лиге Центар за рукометашице. Малобројни љубитељи рукомета дошли су у Дворану Смедерево са жељом да виде добру рукометну представу. Видели су, али добру игру само једне екипе. Радинчанке су сав бес због пораза у Лозници искалиле на, до овог кола, другопласираном екипом Металца из Ваљева. Домаће су славиле победу резултатом 36:25, а тријумф су обезбедиле већ у првих 30 минута када су стигле до 8 голова предности 18:10. Свих 60 минута на терену је постојао само један тим. Екипа Металца је до овог кола имала само два пораза, као и Млади радник, и са правом се очекивао већи отпор Ваљевки. Међутим, домаће рукометашице гошћама нису дозволиле да се размахну и од старта утакмице су Ваљевкама ставиле до знања да у Смедереву немају чему да се надају. Тренер домаћих је у финишу сусрета пружио прилику млађим играчицама што су гошће искористиле да заостатак од 15 голова смање на 11 разлике за коначних 36:25. Уз одличну Слађану Митровић на голу и голгетерски расположене Милицу Ристић са 10, Милицу Којић са 9 и Ивану Палочевић са 8 голова, рукометашице Младог радника још једном су потврдиле да припадају врху Прве лиге Центар.
После осам одиграних кола Млади радник је други на табели са 10 бодова из седам одиграних утакмица. Води Београд са 16 бодова, а на трећем месту је ОРК Лозница са 9 бодова.