УДРУЖЕЊЕ НАСТАВИЛО АКЦИЈУ ПРЕВЕНТИВНИХ ПРЕГЛЕДА

Удружење дистрофичара „Бољи живот“ из Смедерева наставило организовање редовних, превентивних здравствених прегледа за чланове.

У Градском савезу социјално-хуманитарних организација, особе са инвалидитетом и овога пута су имале прилику да ураде превентивне прегледе попут мерења кисеоника у крви, нивоа шећера, крвног притиска. Акција је, као и до сада, организована у сарадњи са Превентивим центром смедеревског Дома здравља.
– На сваких шест месеци организујемо превентивне прегледе. Ако је потребно, пацијент се шаље на специјалистичке прегледе. Овога пута на преглед је дошло 19 чланова. Присуствовао је члан Градског већа, Драган Станић – каже Владо Додић, председник Удружење дистрофичара „Бољи живот“.
Мобилна екипа Превентивног центра смедеревског Дома здравља овом акцијом жели да осим постојећег обољења, а то је прогресивна мишићна слабост, спречи оболевање од других врста болести. Радили смо и скрининг дијабетеса, с обзиром на то да у нашем друштву, као и целом свету има све више оболелих од ове болести која се назива и тихи убица – истиче др Јулија Кантар, из Превентивног центра смедеревског Дома здравља.
Стицајем околности, овога пута превентивни прегледи су трајали на светски Дан борбе против дијабетеса.