„ПК ЧЕЛИК“ ОБЕЛЕЖИО СЛАВУ:

Планинсрски клуб ”Челик”, претходног викенда, учествовао је у традиционалној акцији ” Светосавски поход планинара“.

Ова традиционална акција, коју организује Планинарско Скијашки Клуб ”Јухор” из Јагодине, организована је по једанаести пут. У групи од 250 планинара из 35 клубова на походу је учествовало и 16 планинара Челика. Акција је имала и међународни карактер јер је учествовало и неколико планинара из бивше република Југославије, из Македоније.
Скуп планинара је био у планинарској кући ПСК ”Јухор”, на 625 мнв. После уводних напомена колона планинара, на температури нешто испод нуле, по залеђеном снегу дубине до 15 цм, почео је поход. Тура на којој се корачало преко пет и по сати (уз краће одморе), била је дуга 15 км, са савладавањем висине од 650 м.
Како је 27. јануар, Савиндан, уједно и слава ПК ”Челика”, то су планинари пожурили у Смадерево да је обележе у просторијама клуба. Иначе, Светог Саву су планинари ”Челика” као заштитника узели и због веровања да се он испео на највиши врх Свете Горе, Атос који се налази на 2033 метара надморске висине.