У ПРВОМ КОЛУ ПРВЕ ЛИГЕ ЦЕНТАР РУКОМЕТАШИ СМЕДЕРЕВА НАРЕДНОГ ВИКЕНДА ДОЧЕКУЈУ МЕТАЛАЦ ИЗ ВАЉЕВА

Смедеревски рукометаши у недељу су одиграли последњу контролну утакмицу са Слогом из Петровца на Млави. Изабраници Ненада Мартића забележили су победу резултатом 34:33, у игри током које су оба тима приказала много осцилација и грешака. Ипак, сенку на утакмицу бациле су две повреде домаћих играча, Благојевића, коме је страдао скочни зглоб и Младеновића који је морао на ушивање аркаде.
– Све је то спорт, повреде се дешавају. Што се утакмице тиче, радује ме да су се пробудили и да је била присутна жеља и борбеност. Не знам колико су и да ли су могли више рукометаши Слоге, али ја се надам да ћемо у првом колу успети да обрадујемо своје навијаче победом над екипом Металца из Ваљева. Мало знамо о ривалу. Ради се о екипи која је већ дуго члан Прве лиге, једно време су играли Супер Б лигу. Ми код куће морамо да јуримо бодове и зато се надам најбољем – каже за Наше новине Ненад Мартић.
Против Слоге због повреде није играо искусни Предраг Илић али ће, према речима Ненада Мартића, бити спреман за окршај са Ваљевцима. Приоритет у сезони 2017-2018 је опстанак и то је задатак који ова млада екипа појачана са неколико искуснијих играча мора да оствари.
Игре у припремном периоду, као и турнир Трофеј Смедерева потврдили су да у екипи Ненада Мартића има талентованих играча. Недостатак искуства надоместиће,жељом, залагањем али и знањем које несумњиво поседују.